Nowe linie na Bródnie
Nowa linia 356 łącząca Bródno z Targówkiem Mieszkaniowym, całotygodniowa linia 225 w miejsce 325 oraz wydłużenie trasy 409 na Bródno - to zmiany wprowadzone przez ZTM.
Zarząd Transportu Miejskiego – po konsultacjach z mieszkańcami Targówka, Bródna i Rembertowa – wprowadził zmiany w kursowaniu lokalnych linii autobusowych.
1 października wyjechała na ulice linia autobusowa 356, która obsługuje trasę: Suwalska - Łabiszyńska - Łojewska - Chodecka - Kondratowicza (powrót: Kondratowicza - Łabiszyńska) - św. Wincentego - Borzymowska - Trocka - Pratulińska - Handlowa - Myszkowska - Ossowskiego - Witebska (powrót: Ossowskiego - Handlowa - Pratulińska).
Jak informuje Małgorzata Potocka, o nowe połączenie autobusowe prosili mieszkańcy i radni Targówka. W trakcie spotkań, organizowanych m.in. w ramach konsultacji społecznych o układzie komunikacyjnym po otwarciu odcinka centralnego II linii metra, mieszkańcy sygnalizowali, że kursy realizowane przez linię 156 są niewystarczające. Nowa linia autobusowa zapewni osobom mieszkającym na Targówku Mieszkaniowym połączenie m.in. z urzędem dzielnicy Targówek, Szpitalem Bródnowskim oraz zespołem szkół przy ulicy Olgierda.
Na odcinku Bródno – Targówek Mieszkaniowy autobusy linii 156 i 356 wspólnie będą realizowały kursy co 15 minut.
4 października rozpocznie kursy całotygodniowa linia 225, która zastąpi linię 325 kursującą obecnie w dni robocze. Autobusy linii 225 będą obsługiwały tę samą trasę, co linia 325 czyli Gocław – Fieldorfa – Ostrobramska – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – Czwartaków – Mokry Ług.
Zdaniem mieszkańców Wygody oraz radnych miejskich i radnych Rembertowa, linia kursująca siedem dni w tygodniu zdecydowanie ułatwi mieszkańcom Wygody dojazd do centrum Rembertowa.
Od weekendu, 4-5 października, dla autobusów linii 409 będzie obowiązywała wydłużona trasa, łącząca Cmentarz Północny i Cmentarze Powązkowskie z Cmentarzem Bródnowskim. Linia będzie kursowała na trasie: Cm. Północny -Brama Zach. – ... – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Bródno -Podgrodzie.
Rozkłady jazdy linii 409 i 500 – na wspólnym odcinku – zostaną skoordynowane. Autobusy obu linii będą łącznie realizowały sześć kursów na godzinę.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.