Juwenalia, rolkarze i motocykliści
W weekend ulicami Warszawy przejdzie parada studentów, przejadą motocykliści i rowerzyści. Rolkarze zablokują ruch w Alejach Ujazdowskich.
III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup 2015 odbędzie się w Alejach Ujazdowskich pomiędzy pl. Trzech Krzyży a Skwerem J. Giedroycia. Zawody odbędą w niedzielę 17 maja.
- Roller Cup ma charakter otwarty - tłumaczy dyrektor zawodów Grzegorz Wajs. - Wystartować może każdy, wystarczy mieć rolki i kask. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie bo program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców.
Zapisy będą prowadzone od godz. 8 rano w biurze imprezy przy pl. Na Rozdrożu. Pierwsi, bo już o godz. 10, na starcie staną najmłodsi. Zakończenie planowane jest na godz. 19.
W związku z tymi zawodami w godz. 6 – 20 zamknięte dla ruchu będą Aleje Ujazdowskie na odcinku od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela. Nie będzie można przejechać ul. Piękną przez skrzyżowanie z Al. Ujazdowskimi. Kierowcy jadący z Dolnego Mokotowa będę kierowani ul. Spacerową do góry i ul. Marszałkowską do centrum. Osoby jadące od pl. Trzech Krzyży będą kierowani ul. Mokotowską do ul. Pięknej. Jadący ul. Piękną pojadą do ul. Żurawiej, aby ul. Książęcą zjechać na Powiśle. Wjeżdżający ślimakiem z Trasy Łazienkowskiej na pl. Na Rozdrożu będą mogli przejechać do al. J.Ch. Szucha w kierunku pl. Unii Lubelskiej.
Zostaną także wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 107 w kierunku pętli Kierbedzia będą kursowały ul. Piękną, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego i al. Armii Ludowej, a w kierunku pętli Esperanto ul. Rozbrat, Książęcą, Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi.
Swoje trasy zmienią również linie 116, 180 i 503. Autobusy pojadą w obu kierunkach ul. Spacerową, Goworka, L. Waryńskiego, pl. Konstytucji, Piękną i Kruczą. Autobusy linii 118 w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie będą jeździły ul. Kruczą, Al. Jerozolimskimi i Bracką, natomiast w kierunku pętli Metro Politechnika: Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską. Inaczej będą kursowały autobusy linii 159, które w kierunku pętli EC Siekierki pojadą ul. Kruczą, Al. Jerozolimskimi, Bracką, pl. Trzech Krzyży, Książęcą i Rozbrat, a w kierunku pętli CH Blue City ul. Rozbrat, Górnośląską, Solec, al. Armii Ludowej, L. Waryńskiego i pl. Konstytucji.
Autobusy linii 166 pojadą w obu kierunkach ul. J. Gagarina, Czerniakowską, Szwoleżerów, Myśliwiecką i Rozbrat. Trasę zmieni też linia 222. Autobusy w kierunku pętli Bielańska pojadą ul. Marszałkowską, pl. Konstytucji, Piękną i Kruczą, a w kierunku pętli Spartańska ul. Kruczą, Piękną, pl. Konstytucji i L. Waryńskiego.
W weekend odbędą się także inne imprezy, które spowodują zmian w ruchu drogowym. W sobotę, 16 maja w godz. 12.30 – 14, parada zabytkowych autobusów przejedzie ulicami: Marszałkowska, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego, al. Armii Ludowej, Czerniakowska, al. J. Becka, Most Siekierkowski, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, Sokola, J. Zamoyskiego, Jagiellońska, S. Okrzei, Ząbkowska, Kawęczyńska. W godz. 15 – 16.30, ulicami miasta przejdzie Wielka Parada Studencka Juwenaliów Warszawskich 2015. Barwny korowód przejdzie ulicami: Marszałkowska, Rondo R. Dmowskiego, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego, Rondo Jazdy Polskiej, Stefana Batorego.
W niedzielę, 17 maja w godz. 10 - 11, ulicami: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska, Marszałkowska, rondo R. Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, rondo gen. de Gaulle'a, al. Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie przejedzie kolumna motocyklowa.
Tego samego dnia w godz. 10 - 11, ulicami: Jagiellońska, ks. J. Kłopotowskiego, most Śląsko-Dąbrowski, pl. Bankowy, Elektoralna, al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskie, most Józefa Poniatowskiego, rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka przejadą rowerzyści.
W godz. 10.30 -11.30, w związku z obchodami Dnia Strażaka odbędzie się przemarsz pododdziałów strażackich na trasie: Al. Jerozolimskie (prawym pasem ruchu jezdni w kierunku centrum rozpoczynając od parkingu przy ul. Smolnej) – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego.
Od godz. 15 do ok. godz. 19 odbędzie się zgromadzenie publiczne przy ul. Świętojańskiej, a następnie przemarsz na trasie: Świętojańska – Freta – Długa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Muranowska – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – al. Wojska Polskiego. Od godz. 13 do ok. godz. 19 odbędzie się zaś zgromadzenie na pl. Zamkowym, a następnie przemarsz na trasie: pl. Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Belwederska – Bagatela – J.Ch.Szucha.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.