Łatwa wygrana Radwańskiej

ng 19-04-2011, ostatnia aktualizacja 19-04-2011 17:44

Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Jamie Hampton 6:0, 6:1 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 721 tys. dol.).

Do zwycięstwa potrzebowała niespełna 50 minut.Było to pierwsze spotkanie sklasyfikowanej na 14. miejscu w rankingu WTA Tour 22-letniej krakowianki z młodszą o rok, obecnie 118. na świecie, rywalką. Amerykanka jedynego gema wygrała przy stanie 0:5 w drugim secie.

W 1/8 finału Polka zmierzy się z Włoszką Francescą Schiavone, która - jako rozstawiona z numerem trzecim - w pierwszej rundzie miała "wolny los". Będzie to ich szósty pojedynek. Jedyne zwycięstwo Radwańska zanotowała w marcu w Miami, wygrywając 6:0, 6:2.

Radwańska wystąpi w Stuttgarcie również w deblu, razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. Pierwszymi rywalkami pary rozstawionej z dwójką będą Niemki Julia Goerges i Andrea Petkovic. Mecz odbędzie się we wtorek wieczorem.

W imprezie startują także Klaudia Jans i Alicja Rosolska (nr 4.), które wylosowały na otwarcie Kai-Chen Chang z Tajwanu i Holenderkę Michaelę Krajicek. One również wyjdą na kort jeszcze we wtorek.