Wszystkie drogi prowadzą z Rzymu

11-05-2011, ostatnia aktualizacja 11-05-2011 22:15

Na Foro Italico dzień polskich porażek. Odpadli Łukasz Kubot, Agnieszka Radwańska oraz debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Między pierwszym i drugim setem meczu Polki z Rosjanką Jeleną Wiesniną (41. WTA) sytuacja jeszcze wyglądała dobrze.

Radwańska grała spokojnie, prowadziła 6:3, czekała na wysuszenie kortów i w nieco przedłużonej przerwie rozmawiała z ojcem. Tylko na krótkie pytanie o stan pleców powiedziała cicho, że trochę bolą. Wkrótce zabolały bardziej. Po drugim secie fizjoterapeutka miała już z Polką pełne ręce roboty. Masaże, maści i plastry nie wystarczyły. Serwis znacząco osłabł, chęć startu do trudnych piłek gwałtownie zmalała i Wiesnina wykorzystała swoją szansę. Zaczęła grać odważniej, nie dała się uśpić kolejnymi przerwami na poprawę stanu pleców Polki i wygrała 3:6, 6:2, 6:1.

Piotr Radwański powiedział: – Bóle pleców zaczęły się w Stuttgarcie. Nie wydawały się groźne, niestety jest coraz gorzej. Z meczu deblowego Agnieszka nie chciała rezygnować, ale niepokoi mnie przyszłość. Mamy szpital, chorują obie córki. Zobaczymy, co przyniesie terapia.

Wynik meczu Kubota z Novakiem Djokoviciem wydawał się do przewidzenia, ale to, że Polak zdobył  tylko trzy gemy (0:6, 3:6) i po godzinie było po wszystkim, trochę zabolało. Kto liczył na to, że jakąś rolę odegra rzymskie doświadczenie Kubota (to był jego czwarty mecz), a niezwyciężony Novak przyjechał znużony z  Madrytu, ten się  zawiódł. Djoković wygrał, jak chciał, to jego zwycięstwo nr 33 w tym roku.