Triumf Fyrstenberga i Matkowskiego w Sopocie

mz 17-07-2011, ostatnia aktualizacja 17-07-2011 00:40

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali w Sopocie grę podwójną challengera BNP Paribas Polish Open. W finale polscy tenisiści pokonali rozstawionych z numerem czwartym Francuzów Oliviera Charroina i Stephana Roberta 7:5, 7:6 (7-4).

Najlepszy polski debel bez problemów wywalczył awans do finału. W pierwszym meczu potrzebował 48 minut, aby wygrać 6:2, 6:1 z Mateuszem Szmigielem i Mikołajem Szmyrgałą, natomiast w ćwierćfinale zwyciężyli 6:1, 6:3 australijską parę Rameez Junaid - Sadik Kadir w 54 minuty.

Z kolei w półfinale rozstawiony z numerem jeden polski debel dostał walkowera od Czechów Jana Hajka i Ivo Minara.

Dopiero w finale, który trwał 101 minut, Fyrstenberg i Matkowski zostali zmuszeni do większego wysiłku. W tie-breaku Polacy prowadzili 3:0, ale za chwilę było już 4:3 dla rywali. Biało-czerwoni wygrali jednak cztery piłki z rzędu i nie dali odebrać sobie zwycięstwa.

Za ten triumf, czwarty już w Sopocie, triumfatorzy zainkasowali 6600 euro. Poprzednio Fyrstenberg i Matkowski wygrywali w "Perle Bałtyku" w 2003, 2005 oraz 2007 roku.