Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

r e k l a m a

Papież ich odmienił

Aleksandra Pinkas 12-10-2008, ostatnia aktualizacja 13-10-2008 22:12

Jan Paweł II zmienił nasze życie, dzięki niemu odzyskaliśmy wiarę w Boga – przyznawali młodzi warszawiacy. To właśnie im w tym roku dedykowany był Dzień Papieski.

autor: Danuta Matloch
źródło: Fotorzepa

Ojciec Święty wpłynął na moje życie w każdym wymiarze. Dzięki niemu stałem się lepszym człowiekiem – mówi 25-letni Tomasz Karpiński, który w niedzielny wieczór razem z innymi młodymi ludźmi przyszedł na mszę świętą do kościoła św. Anny, zorganizowaną w ramach ósmego Dnia Papieskiego. W tym roku obchodom przyświecało hasło „Jan Paweł II wychowawca młodych“.

– Nigdy nie byłem religijny, chociaż pochodzę z katolickiej rodziny. Po śmierci papieża poszedłem z kolegą na rekolekcje organizowane w naszej parafii. Wtedy, podczas wspólnej modlitwy, poczułem jedność z Bogiem – opowiadał wyraźnie wzruszony 21-letni student Adam Krzemiński.

Od południa warszawiacy gromadzili się też przed sceną ustawioną przed kościołem św. Anny. Wieczorem rozpoczął się tu wspólny apel w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. – Papież całym swoim życiem zaświadczył, że jest święty. Mam nadzieję, że szybko zostanie wyniesiony na ołtarze – mówiła gimnazjalistka Katarzyna Pańkowska, która przyszła na pl. Zamkowy z grupą znajomych.

– Jan Paweł II musi być dziś bardzo dumny i szczęśliwy, kiedy widzi te tłumy młodych ludzi. Na pewno nas teraz pozdrawia i błogosławi – mówiła Janina Chrzanowska, która na Dni Papieskie przyprowadziła ośmioletnią wnuczkę.

Wolontariusze z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia od piątku zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Z myślą o młodych zorganizowano też na pl. Zamkowym wystawę poświęconą reakcji prasy zagranicznej na wybór Karola Wojtyły na papieża. Odbyły się także rekolekcje i warsztaty dotyczące nauki Jana Pawła II.

Dodaj swoją opinię

Życie Warszawy