Bezlitosna Legia

LECHU 09-08-2011, ostatnia aktualizacja 09-08-2011 16:30

Piłkarze Legii pokonali 5:0 czwartoligową Pilicę Białobrzegi w meczu kontrolnym rozegranym na bocznym boisku przy ul. Łazienkowskiej. Bramki zdobyli: dwie Michał Żyro i po jednej Moshe Ohayon, Danijel Ljuboja i Janusz Gol.

Trener Maciej Skorża chcąc zachować rytm meczowy (granie co trzy, cztery dni) postanowił podobnie jak w ubiegłym sezonie rozegrać sparing. Mecz był nietypowy, bo miał nie dwie połowy, ale trzy tercje po 30 minut każda. Zagrali głównie piłkarze, którzy niewiele występowali w pierwszych meczach sezonu.

Podczas spotkania urazu dostał czeski napastnik Legii Michal Hubnik. W 28. minucie w zamieszaniu pod bramką gości przy próbie oddania strzału nabawił się niegroźnej kontuzji. - Po starciu w polu karnym Michal poczuł ból. Mając na uwadze jego dotychczasowe drobne urazy, nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowia, dlatego opuścił boisko. Mam nadzieję, że Czech będzie do naszej dyspozycji podczas meczu z Górnikiem Zabrze - powiedział po meczu trener Maciej Skorża. - Mecz z Pilicą był dla nas urozmaiconą formą treningu. W pierwszych dwóch tercjach postawiłem na zawodników, którzy grywali ostatnio rzadziej, a tę grupę uzupełniłem Ivicą Vrdoljakiem, który w meczu przeciwko Gaziantepsporowi rozegrał 45 minut. Tym spotkaniem kilku zawodników poprawiło swoje notowania – podkreślił Skorża w rozmowie z portalem klubowym legia.com

Legia - Pilica 5:0 Bramki: Moshe Ohayon 36', Michał Żyro 53', 62', Danijel Ljuboja 86', Janusz Gol 90'

Legia: Kuciak (45' Antolović) - Kneżević (61' Borysiuk), Choto, Astiz (61' Żewłakow), Kiełbowicz - Kosecki (61' Manu), Jędrzejczyk, Ohayon (61' Gol), Vrdoljak (61' Radović), Wolski (61' Ljuboja) - Hubník (31' Żyro).

Pilica: Bolek (71' Pasturczyk) - Bogacki (53' Mazur, 80' Rojek), Siara, Wysocki, Jasikowski - Wojtasiak (52' Rojek, 77' Masłowski), Krzyżański (79' Dąbrowski), Janowski (83' Kuźma), 20' Kacprzak (61' Kucharczyk), Karolewski (80' Wasilewski) - Gołębiewski (80' Ziemnicki).