Sześć goli Tkaczyka, porażka "Lwów" w Lidze Mistrzów

mz 25-04-2011, ostatnia aktualizacja 25-04-2011 07:55

Piłkarze ręczni Rhein-Neckar Loewen przegrali we własnej hali z Montpellier HB 27:29 (12:9) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Sześć bramek zdobył dla gospodarzy Grzegorz Tkaczyk. Rewanż 30 kwietnia we Francji.

Pierwsza połowa nie zwiastowała porażki "Lwów". Aż 10 strzałów obronił w niej Sławomir Szmal i gospodarze po 30 minutach prowadzili 12:9. W drugiej części goście byli znacznie skuteczniejsi. W niespełna 13 minut zdobyli 11 goli. Wypracowanej w tym czasie przewagi już nie oddali.

W ekipie niemieckiej wystąpił także Karol Bielecki, który zanotował jedno trafienie.

"Lwy", które w fazie grupowej rywalizowały m.in. z mistrzem Polski - Vive Targi Kielce, przegrały pierwszy mecz we własnej hali w obecnej edycji Ligi Mistrzów.