Lider wygrywa w Rybniku

Marek Cegliński 17-10-2010, ostatnia aktualizacja 17-10-2010 22:21

W 6. kolejce ekstraklasy kobiet drużyna z Pruszkowa pokonała Utex ROW 75:67.

To drugie wyjazdowe zwycięstwo drużyny trenera Arkadiusza Konieckiego w rozgrywkach. Z bilansem trzech wygranych w sześciu meczach Lider zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Mecz w Rybniku miał dziwny przebieg. Zespół z Pruszkowa, występujący już z drugą amerykańską zawodniczką – podkoszową Brittany Denson (188 cm), od początku dyktował warunki i z każdą kwartą powiększał przewagę. W 31. minucie, po rzucie Rashandy McCants, Lider prowadził już różnicą 30 punktów i... nagle stanął. ROW wygrał ostatnią kwartę 25:4, ale strat nie odrobił.

– Dobra gra w defensywie spowodowała, że uzyskaliśmy sporą przewagę – ocenił trener Koniecki. O czwartej kwarcie musimy jak najszybciej zapomnieć. Wysokie prowadzenie uśpiło moje zawodniczki. Wkradła się nonszalancja. Kluczowa była też kontuzja Alicji Bednarek, która w trudnych chwilach umie pomóc tej drużynie. Rozgrywająca Lidera grała w sobotę tylko 19 minut – miała pięć asyst i cztery zbiórki.

Utex ROW Rybnik – PTS Lider Pruszków 67:75 (17:26, 13:22, 12:23, 25:4). Lider: A. Chomać 17,

8 zb., R. McCants 15, M. Skorek 14, M. Koc 13, B. Denson 8, K. Bednarczyk 4, P. Antczak 2, M. Pułtorak 2.