Komplet zwycięstw w ekstraklasie

Marek Cegliński 07-11-2010, ostatnia aktualizacja 07-11-2010 21:59

W sobotę wygrały zarówno Polonia Warszawa w lidze mężczyzn, jak i Lider Pruszków w kobiecej.

Polonia, grająca pierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością, pokonała 84:79 Kotwicę Kołobrzeg. Lider odniósł już czwarte zwycięstwo z rzędu (rekord klubu) – tym razem po dramatycznej końcówce wygrał 58:57 z Tęczą Leszno.

Koszykarze Polonii dobrze przygotowali się do debiutu przed własną publicznością. Prowadzeni przez rozgrywającego kolejne dobre spotkanie Marcina Nowakowskiego (17 pkt – rekord kariery) na początku czwartej kwarty mieli już 22 pkt przewagi (65:43), ale rywale zdołali niemal odrobić straty (80:78 na 22 sekundy przed końcem).

– Za wcześnie pomyśleliśmy, że mecz jest wygrany – mówił trener Wojciech Kamiński.

– Moim zawodnikom należą się gratulacje, ale tylko za 37 minut gry. O zwycięstwie Lidera przesądziły rzuty wolne Brittany Denson na 16 sekund przed końcem spotkania.

• Polonia Warszawa – Kotwica Kołobrzeg 84:79 (23:12, 24:21, 14:10, 23:36). Polonia: M. Nowakowski 17, H. Nana 17, T. Easley 15, D. Hinson 14, D. Palmer 8, A. Czujkowski 5, Ł. Wichniarz 5, M. Kwiatkowski 3, M. Kuśmierz.

• PTS Lider Pruszków – Super Pol Tęcza Leszno 58:57 (14:12, 17:15, 13:19, 14:11). Lider: A. Ross 14, B. Denson 13, R. Mc Cants 7, A. Bednarek 6, K. Bednarczyk 5, M. Pułtorak 5, A. Chomać 4, M. Skorek 4, K. Cymmer, M. Koc.