Emocje pod koszem

Krzysztof Lech 17-11-2010, ostatnia aktualizacja 18-11-2010 22:50

Zespoły chłopców z Gimnazjum nr 17 z Ochoty i dziewcząt z Gimnazjum nr 35 ze Śródmieścia zostały koszykarskimi mistrzami stolicy XLIV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

*Zespół Gimnazjum nr 17  z Ochoty wywalczył puchar dopiero w ostatnich sekundach meczu finałowego.  Na zdjęciu zwycięzcy  z trenerem  Tomaszem Foderem
autor: Danuta Matloch
źródło: Fotorzepa
*Zespół Gimnazjum nr 17 z Ochoty wywalczył puchar dopiero w ostatnich sekundach meczu finałowego. Na zdjęciu zwycięzcy z trenerem Tomaszem Foderem
*Dziewczęta  z Gimnazjum  nr 35  w Warszawie  w koszykówce nie mają sobie równych. Zespół w finale poprowadził Maciej Gordon, ale sukces to także zasługa nieobecnego na finałach Michała Gulana
*Dziewczęta z Gimnazjum nr 35 w Warszawie w koszykówce nie mają sobie równych. Zespół w finale poprowadził Maciej Gordon, ale sukces to także zasługa nieobecnego na finałach Michała Gulana

Niesamowite emocje przyniosły finały chłopców, które odbyły się w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji Pragi-Płn. przy ul. Szanajcy. Rozstrzygnięcia zapadały w ostatnich sekundach.

W meczu o trzecią lokatę Gimnazjum nr 92 z Ursynowa zaledwie jednym punktem 41:40 pokonało gospodarza finałów – Gimnazjum nr 30 z Pragi-Północ.

W finale faworytem był zespół Gimnazjum nr 35 z ul. Konwiktorskiej. Po pierwszej połowie i po trzech kwartach prowadził dziewięcioma punktami. W ostatniej kwarcie przebudzili się rywale z Gimnazjum nr 17 z Ochoty. 45 sekund przed końcem odrobili stratę i wyszli na prowadzenie jednym punktem. Ostatecznie wygrali 36:33.

– To niespodzianka, bo mój zespół stanowią chłopcy o rok młodsi. Rywale w końcówce nie wytrzymali chyba napięcia – wyjaśniał Tomasz Foder, trener gimnazjum z Ochoty. – Chłopcy są w klasie sportowej. Tygodniowo mają dziesięć godzin wychowania fizycznego i trzy razy trenują po południu – dodaje trener.

O zwycięstwie zadecydowała znakomita gra Igora Wadowskiego. – To reprezentant Polski. On trenuje ze starszym rocznikiem – tłumaczy trener. Mniej emocji dostarczyły finały dziewcząt w hali MOS 7 przy ul. Geodetów. Trzecie miejsce przypadło G 144 z Targówka, które 43:31 pokonało G 72 z Bielan. W meczu o I miejsce wygrało G 35 z ul. Konwiktorskiej, pokonując aż 48:21 G 57 z Pragi-Płn.

– Graliśmy bez najlepszej zawodniczki Izabeli Tkacz, która jest kontuzjowana. Pierwszych trzech kwart nie dało się oglądać. Choć mecz nam nie wyszedł i tak wygraliśmy różnicą prawie 30 punktów – mówił Maciej Gordon, opiekun G 35. – Zwycięstwo to zasługa trenera Michała Gulana. Z powodów zdrowotnych nie mógł przyjechać na finał – podkreślił Maciej Gordon.