Wspaniała końcówka i zwycięstwo Polonii

Marek Cegliński 05-12-2010, ostatnia aktualizacja 05-12-2010 22:29

Drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego nie przestaje zadziwiać. Uważana przed sezonem za kandydata do spadku jest po 9 kolejkach Tauron Basket Ligi wśród czterech zespołów z bilansem 5 zwycięstw – 4 przegrane, które ustępują tylko liderowi – Enerdze Czarnym Słupsk (8-1).

Trzecie kolejne, a czwarte w ostatnich pięciu meczach zwycięstwo Polonia zawdzięcza znakomitej końcówce meczu. W jego połowie goście prowadzili 13 punktami, w trzeciej kwarcie nawet 16, ale znakomita obrona i wspaniały finisz w czwartej kwarcie, wygranej przez stołeczny zespół 21:9 dał mu zwycięstwo.

Drużynę poderwał do ataku jej kapitan Harding Nana. W decydującej kwarcie zdobył 13 ze swoich 17 punktów i miał 4 z 9 zbiórek. To on w ostatniej akcji meczu, przy prowadzeniu rywali 67:66, zdobył zwycięskie punkty, dobijając rzut Marcina Nowakowskiego (6 asyst).

– W pierwszych 20 minutach graliśmy najgorzej w tym sezonie – komentuje trener Kamiński. Ważne, że zespół, nękany chorobami w minionym tygodniu, nie poddał się i po przerwie zebrał się do odrabiania strat. Publiczność się ożywiła, szczęście dopisało i możemy się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w lidze.

W ekstraklasie kobiet Lider Pruszków wygrał we własnej hali z ŁKS Łódź 60:53 i z dorobkiem 8 zwycięstw i 4 porażek na półmetku sezonu zasadniczego zajmuje wysokie 4. miejsce w tabeli, za Wisłą Can Pack Kraków, AZS Gorzów i CCC Polkowice, a przed broniącym tytułu Lotosem Gdynia.

Polonia Warszawa – PBG Basket Poznań 68:67 (15:20, 18:26, 14:12, 21:9). Polonia: H. Nana 17, 9 zb., D. Hinson 14, Ł. Wichniarz 13, T. Easley 10, 5 zb., D. Palmer 5, M. Nowakowski 4, 6 as., A. Czujkowski 3, B. Bojko 2, M. Kwiatkowski 0.

PTS Lider Pruszków – ŁKS Siemens AGD Łódź 60:53 (15:9, 15:16, 18:13, 12:15). Lider: B. Mosby 15, A. Ross 14, A. Chomać 10, B. Denson 8, K. Bednarczyk 5, M. Koc 4, P. Antczak 2, M. Skorek 2, K. Cymmer 0, M. Pułtorak 0.