Matizol Lider wygrywa, porażka Polonii

Marek Cegliński 06-02-2011, ostatnia aktualizacja 06-02-2011 22:43

W 22. kolejce ekstraklasy kobiet zespół z Pruszkowa pokonał po zaciętym meczu 69:65 Artego Bydgoszcz

Drużyna trenera Arkadiusza Konieckiego nie przestaje wygrywać. Z nowym sponsorem w nazwie Matizol Lider pokonał Artego Bydgoszcz, umacniając się na czwartym miejscu w tabeli.

Bohaterką tego niezwykle zaciętego spotkania, w którym wygrana rozstrzygała się w ostatnich minutach meczu, była Adrianne Ross (26 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty).

– W nagrodę za czwarte zwycięstwo z rzędu dziewczyny dostaną trzy dni wolnego – mówił po meczu trener Koniecki.

W 16. kolejce ekstraklasy mężczyzn Polonia Warszawa przegrała w Kołobrzegu z Kotwicą 76:82. W ostatniej kwarcie Darrell Harris aż pięć razy zablokował rzuty koszykarzy ze stolicy.

Matizol Lider Pruszków – Artego Bydgoszcz 69:65 (21:20, 15:13, 9:14, 24:18). Matizol Lider: A. Ross 26, J. Hughes 9, B. Mosby 8, A. Bednarek 7, B. Denson 6, K. Bednarczyk 5, M. Koc 3, A. Chomać 2, M. Pułtorak 2, M. Skorek 1, K. Cymmer 0.

Kotwica Kołobrzeg – Polonia Warszawa 82:76 (24:18, 14:21, 23:20, 21:17). Polonia: D. Hinson 23, 7 as., H. Nana 19, 9 zb,. D. Palmer 15, 8 zb., Ł. Wichniarz 8, 8 zb., T. Easley 5, M. Nowakowski 4, K. Łączyński 2, M. Kwiatkowski 0, A. Czujkowski 0.