Lider lepszy od Lidera

ceg 10-03-2011, ostatnia aktualizacja 10-03-2011 22:22

Prowadząca w ekstraklasie kobiet Wisła Can-Pack wygrała w Pruszkowie z Matizolem Liderem 65:47.

Dzięki temu zwycięstwu zespół z Krakowa zapewnił sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Matizol będzie piąty i może się przygotowywać do meczów z broniącym tytułu Lotosem Gdynia w pierwszej rundzie play-off. W czwartek drużyna trenera Arkadiusza Konieckiego dobrze zagrała tylko w pierwszej kwarcie, w której prowadziła nawet 21:11. Potem górę wzięło doświadczenie, głębia składu i warunki fizyczne zespołu z Krakowa. Naszpikowana zagranicznymi gwiazdami i kadrowiczkami Wisła znakomicie broniła. W trzech ostatnich kwartach pozwoliła rywalkom zdobyć w sumie 26 punktów. Zbiórki wygrała 54 – 30, miała 20 asyst wobec sześciu Matizolu. – Sił na szybką, urozmaiconą grę moim zawodniczkom wystarczyło tylko na dziesięć minut, ale dziękuję im za ambitną walkę – powiedział trener Koniecki. • Matizol Lider Pruszków – Wisła Can-Pack Kraków 47:65 (21:13, 9:19, 9:19. 8:15). Najwięcej dla Lidera: A. Ross 22, B. Mosby 10, A. Bednarek 6.