Lider o krok od sensacji

mc 17-03-2011, ostatnia aktualizacja 18-03-2011 11:03

Matizol Lider Pruszków był bliski sprawienia największej sensacji w ekstraklasie kobiet. W meczu I rundy play-off mocno przestraszył mistrza Polski Lotos, przegrywając w Gdyni tylko 68:71.

Koszykarki trenera Arkadiusza Konieckiego toczyły z obrońcą tytułu i zdobywcą Pucharu Polski wyrównaną walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Na początku czwartej kwarty po trzypunktowym rzucie najskuteczniejszej na boisku Bernice Mosby prowadziły 53:52. W ostatniej minucie przy remisie 66:66 Adrianne Ross przechwyciła podanie rywalek i rzucała na kosz Lotosu z półdystansu, ale piłka odbiła się od obręczy. Potem był jeszcze remis 68:68 na 35 sekund przed końcem spotkania. W ostatnich akcjach więcej szczęścia miały utytułowane rywalki. Grecki trener zespołu z Gdyni Georgios Dikaioulakos, który do czwartku wygrał z Lotosem 13 spotkań z rzędu, mógł odetchnąć z ulgą.

Drugi mecz Lidera z Lotosem odbędzie się w Pruszkowie w niedzielę o godz 18.

I runda play-off (do dwóch zwycięstw)

• Lotos Gdynia – Matizol Lider Pruszków 71:68 (18:12, 18:22, 14:16, 21:18). Matizol Lider: B. Mosby 23, A. Ross 17, J. Hughes 16, M. Koc 6, A. Chomać 2, A. Bednarek 2, M. Pułtorak 2, B. Denson, K. Bednarczyk, M. Skorek. Stan rywalizacji 1-0.