Matizol Lider na piątkę

Marek Cegliński 03-04-2011, ostatnia aktualizacja 03-04-2011 21:50

W pierwszym meczu o 5. miejsce w ekstraklasie kobiet zespół z Pruszkowa wygrał na wyjeździe z Energą Toruń 77:74.

Koszykarkom Lidera niewiele brakuje do miejsca tuż za czołową czwórką ekstraklasy, co byłoby znakomitym zwieńczeniem tak udanego dla nich sezonu. W środę w rewanżowym meczu z brązowymi medalistkami poprzednich rozgrywek wystarczy im wygrać dowolną różnicą lub przegrać mniej niż trzema punktami.

Trzeba pamiętać, że w sezonie zasadniczym Energa przegrała z Liderem u siebie 63:65, ale w Pruszkowie wygrała 68:56. Na inaugurację rywalizacji o miejsca 9 – 12 w ekstraklasie koszykarzy Polonia Warszawa, bez czołowego strzelca ligi  Darnella Hinsona, który po tragicznej śmierci matki wyjechał do USA, przegrała z Kotwicą Kołobrzeg 61:70. Polonia jeszcze na początku czwartej kwarty prowadziła siedmioma  punktami, ale seria 12:0 w kolejnych minutach dała zwycięstwo gościom. Zespół ze stolicy spadł na 11. miejsce w tabeli.

• Energa Toruń – Matizol Lider Pruszków 74:77 (17:25, 18:13, 14:17, 25:22). Matizol Lider: B. Mosby 21, 6 zb., A. Ross 17,  6 zb., M. Skorek 11, B. Denson 10,  10 zb., A. Chomać 10, M. Koc 8,  6 zb., K. Bednarczyk 0, K. Cymmer 0. Rewanż w środę o godz. 17 w Pruszkowie. • Polonia Warszawa – Kotwica Kołobrzeg 61:70 (13:13, 20:20, 18:13, 10:24). Polonia: H. Nana 18, 19 zb., T. Easley 16, 10 zb., K. Łączyński 9, 5 as., D. Palmer 5, M. Kwiatkowski 4, M. Nowakowski 3, A. Czujkowski 3, Ł. Wichniarz 3, M. Krajewski 0.