Zwycięski remis: Lider piąty w ekstraklasie

Marek Cegliński 06-04-2011, ostatnia aktualizacja 07-04-2011 09:22

Koniec wieńczy dzieło. Matizol Lider po remisie w Pruszkowie z Energą Toruń 56:56 sięgnął po największy klubowy sukces w mistrzostwach Polski kobiet.

Decydujący pojedynek z Energą Toruń, brązowym medalistą sprzed roku, był bardzo zacięty. O sukcesie Lidera przesądziły akcje w ostatniej minucie meczu.

Pruszkowianki rozpoczynały go z przewagą trzech punktów z pierwszego spotkania w Toruniu (77:74), ale jeszcze na początku czwartej kwarty przegrywały 38:50. Finisz drużyny trenera Arkadiusza Konieckiego był jednak imponujący. Jej bohaterką była Adrianna Ross, która w ostatnich 60 sekundach zdobyła dla Lidera pięć punktów z rzędu, doprowadzając do zwycięskiego remisu.

Radość w Pruszkowie, a powody do lekkiego niepokoju w Warszawie. Koszykarze Polonii przegrali z Zastalem w Zielonej Górze 66:78. To ich  druga kolejna porażka w grupie zespołów walczących o miejsca 9. – 12., co oznacza, że wciąż nie mogą być pewni utrzymania w ekstraklasie. Musieliby jednak przegrać wszystkie mecze do końca rozgrywek, w tym dwa z ostatnią w tabeli Siarką Tarnobrzeg. To raczej niemożliwe.

Matizol Lider Pruszków – Energa Toruń 56:56 (13:14, 7:13, 14:19, 22:10). Lider: A. Ross 24, B. Mosby 13, M. Skorek 11, B. Denson 4, K. Furdak 4, K. Bednarczyk 0, P. Antczak 0, K. Cymmer 0, M. Koc 0, J. Hughes 0.

Zastal Z. Góra – Polonia Warszawa 78:66 (15:19, 22:19, 26:16, 15:12). Polonia: T. Easley 21, D. Palmer 14, H. Nana 9, A. Czujkowski 7,

M. Kwiatkowski 5, M. Nowakowski 5, Ł. Wichniarz 5.