Podium Małysza

mgazda 06-12-2009, ostatnia aktualizacja 07-12-2009 21:43

W sobotnich zawodach w norweskim Lillehammer Adam Małysz zajął trzecie miejsce. Konkurs wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer przed swoim rodakiem Thomasem Morgensternem.

Kamil Stoch
autor: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa
Kamil Stoch

W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich pierwszą pozycję wywalczył Szwajcar Simon Ammann. Kamil Stoch zajął siódme miejsce, Adam Małysz ósme, Krzysztof Miętus dwunaste, Marcin Bachleda piętnaste. W pierwszej serii Ammann ustanowił rekord skoczni – 146 m.

Drugi był Fin Harri Olli, trzeci Francuz Emmanuel Chedal, a czwarty Austriak Gregor Schlierenzauer, który w pierwszej serii uzyskał aż 150,5 m. Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2008/2009 skoku jednak nie ustał. Miejsce tuż za podium pozwoliło mu jednak objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.