DRUKUJ

Bruksela-Warszawa wspólna psia sprawa

kea 17-03-2011, ostatnia aktualizacja 17-03-2011 22:09

Warszawa nawiąże współpracę z Brukselą w zakresie "zwalczania" psich odchodów zalewających ulice. Urzędnicy zastanowią się, jak można przenieść dobre wzorce ze stolicy Unii Europejskiej do stolicy Polski.

Warszawa nawiąże współpracę z Brukselą w zakresie "zwalczania" psich odchodów zalewających ulice
autor: Michał Walczak
źródło: Fotorzepa
Warszawa nawiąże współpracę z Brukselą w zakresie "zwalczania" psich odchodów zalewających ulice

Pomysł władzom miasta podsunęła radna Aleksandra Sheybal-Rostek. – Bruksela jest wzorem, który warto naśladować – mówi radna. – Stworzono tam coś na kształt psich toalet. Są to zamknięte fragmenty trawników, na których zwierzaki mogą się załatwiać. Sprzątają to służby miejskie.

Jeśli pies załatwi się poza takim, a jego właściciel po nim nie sprzątnie, grozi mu wysoka kara. – Nieuchronność takiej kary powoduje, że miasto wygląda o wiele czyściej niż Warszawa – mówi radna Sheybal-Rostek.

Pomysł spodobał się władzom miasta. – Sugestia złożona przez panią radną jest jak najbardziej cenna – odpowiedział wiceprezydent Warszawy Jarosław Kochaniak.

Urzędnicy postanowili wcielić pomysł w życie. – Wysłaliśmy do brukselskiego magistratu prośbę o wytypowanie odpowiednich osób, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami – mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza. – Na razie jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi, ale jesteśmy zdeterminowani, by taką współpracę nawiązać.

zyciewarszawy.pl