Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

r e k l a m a

Ruszyły rowery miejskie w Warszawie

koz 08-04-2013, ostatnia aktualizacja 09-04-2013 11:10

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, w stolicy ruszył dzisiaj miejski sezon rowerowych wypożyczalni

autor: Adam Burakowski
źródło: Fotorzepa

Ruszy on ponad miesiąc później, niż zakładano. Plany uruchomienia miejskiego roweru zostały pokrzyżowane przez pogodę.

Opóźnienie uruchomienia miejskich wypożyczalni wynika z fatalnej pogody, mróz uniemożliwia budowę stacji rowerowych. Mogą być one uruchomione w jednym terminie, aby każdy użytkownik miał pewność, że może dojechać w konkretne miejsce i zostawić tam rower. Pierwotnie sezon rowerowy miał się rozpocząć na początku marca.

Zgodnie z umową pomiędzy operatorem roweru miejskiego a ratuszem zostanie udostępnionych 83 nowych stacji (dla 1240 rowerów). Nowe stacje będą m.in. w Śródmieściu, na Pradze, Białołęce, Targówku i Żoliborzu. W sumie na wiosnę w stolicy w 128 miejscach będzie można wypożyczyć niemal 2,2 tys. rowerów.

System wypożyczalni wprowadzono w stolicy w sierpniu poprzedniego roku. Do końca listopada, kiedy zakończył się sezon, odnotowano ponad 290 tys. wypożyczeń. Wpływy wyniosły ok. 400 tys. zł. Najaktywniejszy użytkownik wsiadł na siodełko 500 razy. W systemie zarejestrowanych jest teraz niemal 50 tys. użytkowników.

Życie Warszawy