Z buspasa na wąski most
Zwężony most Łazienkowski, przytkana Łopuszańska, zamknięta Świętokrzyska – to „atrakcje“ dla warszawiaków na ten rok.

Priorytetem inwestycyjnym jest budowa metra między rondem Daszyńskiego i Dw. Wileńskim, ale to nie wszystko – mówi koordynator remontów Wiesław Witek. – Zgrupowaliśmy 1834 inwestycje w 27 wielkich obszarów koordynacyjnych – wyjaśnia.
Latem Zarząd Dróg Miejskich planuje remont dylatacji na moście Łazienkowskim. Ratusz rozważa dwa scenariusze: całkowite zamknięcie mostu, które trwałoby miesiąc, albo – bardziej prawdopodobne – zwężenie z trzech do dwóch pasów w każdą stronę na dwa miesiące.
W tym czasie drogowcy mają zamykać „połówkami“ wiadukt na Łopuszańskiej nad WKD. Powód – wymiana izolacji. Prace zbiegną się w czasie z końcówką budowy węzła u zbiegu Łopuszańskiej z Kleszczową.
Drogowcy zapowiadają też przełożony z ubiegłego roku remont wiaduktów na ul. Traktorzystów w Ursusie. Do tego dodać trzeba frezowanie 67 ulic, m.in. Połczyńskiej, Okopowej, Ostrobramskiej i al. Prymasa.
Tramwaje Warszawskie rozpisały co do dnia ambitny, ale mało realny plan inwestycyjny. W tym roku obiecują wymienić według standardu z Trasy W-Z tory na Nowowiejskiej, między placami Zbawiciela i Politechniki. Prace muszą być skoordynowane z wymianą rozjazdów na skrzyżowaniu al. Niepodległości z Nowowiejską, która została przerwana w połowie ub. roku. Tędy poprowadzi tramwajowy objazd od strony Mokotowa po zamknięciu Marszałkowskiej w związku z budową stacji metra Świętokrzyska.
Udajmy się na drugą stronę Wisły, gdzie z powodu budowy stacji metra Dw. Wileński koordynacja robót jest arcyważna. Tramwajarze obiecują wyremontować trasę wzdłuż Targowej i Zielenieckiej obok Stadionu Narodowego (zadanie podzielili na siedem etapów) i zbudować skręt z al. Solidarności w Jagiellońską, który pozwoli ominąć budowę metra.
Ratusz obiecuje, że w tym roku skończą się budowy: węzła Łopuszańska, wiaduktów na Andersa i mostu Północnego. Dwie ostatnie inwestycje mają po kilka miesięcy opóźnienia.
Dodaj swoją opinię
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.