Nowy, stary zarząd Śródmieścia
Śródmiejscy radni wybrali nowy skład Zarządu Dzielnicy. Na burmistrza ponownie wybrano Krzysztofa Czubaszka.
– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie państwo, powierzając mi po raz kolejny pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji. Deklaruję pełną gotowość do ścisłej współpracy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, radnymi, biurami ratusza i miejskimi jednostkami. Moje drzwi są też otwarte dla mieszkańców – powiedział burmistrz Krzysztof Czubaszek podczas sesji Rady Dzielnicy Śródmieście.
Członkowie Zarządu Dzielnicy Śródmieście.
Krzysztof Czubaszek – burmistrz Dzielnicy Śródmieście Warszawy. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów komunikacji społecznej i mediów w Instytucie Badań Literackich PAN oraz podyplomowych studiów menedżerskich na Wydziale Zarządzania UW. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Od 2000 r. związany z warszawskim samorządem, w tym od 2003 r. jako pracownik Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Przeszedł wszystkie szczeble kariery urzędniczej – był rzecznikiem prasowym, głównym specjalistą, naczelnikiem wydziału i zastępcą burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy (w latach 2012–2015). Pełni funkcję burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy od 30 maja 2017 r. Za działalność w śródmiejskim samorządzie otrzymał wiele wyróżnień: złotą odznakę honorową Towarzystwa Przyjaciół Warszawy (TPW) za pracę społeczną i zasługi dla Warszawy, medal jubileuszowy TPW za szczególny wkład w rozwój tej organizacji oraz za prowadzenie różnorodnych działań na rzecz budowania majestatu Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej, odznakę honorową Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego za działalność społeczną dla Warszawy, odznakę honorową Pamięci Krystyny Krahelskiej – Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 za ocalanie od zapomnienia bohaterstwa żołnierzy i ludności cywilnej w Powstaniu Warszawskim, złotą odznakę honorową Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów za wybitne zasługi dla tego środowiska oraz medal za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Prywatnie interesuje się historią i literaturą, w tym szczególnie życiem i twórczością francuskiego pisarza Juliusza Verne'a. Żonaty, ma dwóch synów.
Magdalena Wojciechowska – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Ukończyła dwa kierunki na Politechnice Warszawskiej: chemię oraz zarządzanie i marketing. W trakcie 20-letniej kariery zawodowej zajmowała stanowiska kierownicze w kilku firmach, prowadziła także własną działalność gospodarczą w obszarze marketingu. Od 2014 r. uczy przedsiębiorczości oraz ekonomii wychowanków LXII Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa w Warszawie. Jest twórcą Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, który funkcjonuje w tej placówce.
Paweł Martofel – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji UW. Związany ze śródmiejskim samorządem od 2010 r. – sprawował mandat radnego dzielnicy w latach 2010–2018. Pełnił funkcje wiceprzewodniczącego oraz przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Śródmieście. Zaangażowany w prace dostosowujące system śródmiejskiej oświaty do zmian wynikających z reformy edukacji. Opiekun oraz honorowy radny Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście. Zajmował stanowiska kierownicze w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie jako zastępca dyrektora Departamentu Kontroli odpowiadał m.in. za kontrolę systemową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego oraz kontrolę projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Tomasz Bratek – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze i administracyjne na UW oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania w SGH. Posiada 16-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze oświaty, szkolnictwa wyższego, zamówień publicznych oraz zarządzania środkami unijnymi – zdobyte m.in. w Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji UW, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także instytucjach zajmujących się współpracą z UE (w tym jako członek grupy negocjacyjnej perspektyw finansowych 2007–2013 oraz 2014–2020 Europejskich Programów Edukacyjnych). Dzięki zdobytej wiedzy eksperckiej został twórcą działającego w Warszawie Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu, Państw Partnerstwa Wschodniego. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Wojciech Matyjasiak – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Magister ekonomii, absolwent VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie oraz SGH (specjalizacja: zarządzanie i marketing). Dwukrotnie był radnym i pełnił szereg funkcji w warszawskim samorządzie – w szczególności w latach 1991–1994 był radnym Dzielnicy-Gminy Mokotów, równocześnie w latach 1992–1994 radnym Rady Warszawy, a w latach 1998–2002 radnym i przewodniczącym Rady Gminy Warszawa-Ursynów. Pracownik warszawskich urzędów gmin i dzielnic od 1994 r. W latach 2015–2017 był zastępcą burmistrza Dzielnicy Ursynów, nadzorującym sprawy oświaty i wychowania oraz pracę Wydziału Obsługi Mieszkańców. Pełni funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy od 30 maja 2017 r. Dotychczas zajmował się sprawami architektury i budownictwa, zamówień publicznych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a od 1 lipca br. dodatkowo sprawami reprezentacji m.st. Warszawy we wspólnotach mieszkaniowych (jako właściciela lokali). Za działalność opozycyjną w okresie PRL w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.