Paraolimpijczycy zdobywają kolejne medale

mz 15-09-2008, ostatnia aktualizacja 15-09-2008 16:47

Sześć medali igrzysk paraolimpijskich, w tym dwa złote, zdobyli w poniedziałek w Pekinie reprezentanci Polski. 23-letni Marcin Awiżeń (Start Radom) zwyciężył w biegu na 800 metrów, bijąc w swojej kategorii rekord świata (1.52,36).

19-letnia pływaczka Startu Katowice Katarzyna Pawlik, która miała już na koncie dwa srebrne i brązowy medal, dodała do tej kolekcji złoty w wyścigu na 400 m st. dowolnym.

Tenisistki stołowe Natalia Partyka (Start Wejherowo) i Małgorzata Grzelak (IKS Warszawa) wywalczyły srebrny medal w turnieju drużynowym, po porażce w finale z Chinami 1:3. Srebro zdobył też 45-letni Krzysztof Smorszczewski (Start Białystok) w pchnięciu kulą.

Na trzecim stopniu podium stanęli Ryszard Rogala (Start Gorzów Wlkp.) w podnoszeniu ciężarów i szermierz Radosław Stańczuk (IKS Warszawa) w szpadzie.

Na dwa dni przed zamknięciem igrzysk polska ekipa ma w dorobku 30 medali (5 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowych) i zajmuje w klasyfikacji medalowej 17. miejsce.