DRUKUJ

Dziecięca Stolica - Festiwal Twórców Ruchu Amatorskiego

ng 10-05-2011, ostatnia aktualizacja 13-05-2011 10:51

Dziecięca Stolica to najważniejsza w Warszawie impreza promująca twórczość młodych ludzi. Patronat nad wydarzeniem objął serwis zyciewarszawy.pl.

źródło: materiały prasowe

Dziecięca Stolica to przede wszystkim święto tych utalentowanych młodych ludzi, którzy wśród wielu obowiązków znajdują czas, by rozwijać swoje hobby, którzy spontaniczne działają w świecie teatru, estrady i plastyki, którzy odnoszą sukcesy w Polsce i za granicą, którzy czasem stają się profesjonalnymi artystami.

W majową niedzielę w centralnym punkcie Warszawy spotkają się najlepsze zespoły estradowe, grupy wokalno-taneczne, zespoły instrumentalne, a także pracownie plastyczne i teatralne, aby zaprezentować najciekawsze zdarzenia z dziecięcego i młodzieżowego świata sztuki amatorskiej. Przez cały dzień na Dużej Scenie odbywać się będą pokazy i koncerty, zorganizowany zostanie happening plastyczny oraz pasaż kulturalny, gdzie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni swój dorobek zaprezentują placówki kultury.

Na estradzie zobaczymy około 2 tysięcy młodych wykonawców, reprezentantów instytucji kultury, a także laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON.

Koncert laureatów 6 Festiwalu TEN TON, którzy z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków zaśpiewają piosenki Maryli Rodowicz rozpocznie się o godz. 15.00. D

Szczegółowe informacje na stronie www.dzieciecastolica.pl

19 – 21 maja (czwartek-sobota) 2011, warszawskie domy kultury

22 maja (niedziela) 2011r., godz. 12.00 – 21.00, Pod Pałacem Kultury i Nauki

 

OŚRODEK DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DOROŻKARNIA

Warszawa, ul. SIEKIERKOWSKA 28, tel. 22 841 91 22, 841 72 17

 

materiały prasowe