Galerie warszawskie: Program 8. Nocy Muzeów w Warszawie
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2 www.csw.art.pl
„Rzeczy budzą uczucia", Roee Rosen „Roee Rosen's Zombie Ladies | DYNAMIC DEAD ROEE ROSEN", Zygmunt Rytka / Krzysztof Wojciechowski „When I'm Sixty-Four", Muzeum Zamku i Szpitala Wojskowego na Ujazdowie, Ogród rzeźby, Plac przed Zamkiem - Teksty na fasadzie i elewacji północnej Zamku - Lawrence Weiner (USA), „Ławy" Jenny Holzer (USA) - 10 ław kamiennych z tekstami cyklu „Truizmy, Teksty o przetrwaniu, Rekonstrukcja" - Tadashi Kawamata (Japonia) - projekt rewitalizacji piwnic z XIXw. - cysterna wodna wystawa „Społeczeństwo. Nielekko, niełatwo, nieprzyjemnie" obejmująca międzynarodowe i polskie kampanie: drukowane, spoty reklamowe, kampanie niestandardowe i interaktywne, wydarzenie w ramach VII edycji Polskiego Festiwalu Reklamy, zaprasza Fundacja Sztuki SAR.
Galeria A19 Marymont_metro dla sztuki
antresola na stacji Metro Marymont
21.00 otwarcie wystawy i spotkanie z autorem;
21.30 przejazd po stacjach metra wraz z autorem pracy;
21.30 prezentacja wybranych przykładów artystycznych aranżacji wnętrz metra oraz multimedialna projekcja w przestrzeni stacji metra Marymont/ grupa PanGenerator.
Galeria AniAni
ul. Brzeska 5
Katarzyna Sołtan fotografia, Anna Wachaczyk - malarstwo
Galeria Appendix2
ul. Foksal 11/1 w oficynie
Mulitplex kultury
Galeria Art NEW media
ul. Krakowskie Przedmieście 41
Wystawa fotografii Zofii Rydet z okazji przypadającej 5 maja setnej rocznicy urodzin artystki oraz film dokumentalny Andrzeja Różyckiego „Nieskończoność dalekich dróg. Podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet" z 1989 r.
Galeria Asymetria
ul. Nowogrodzka 18a/8a, 4 piętro domofon:8
www.asymetria.eu, www.archeologiafotografii.pl
Multimedialna prezentacja projektu FotoRejestr oraz „Jerzy Lewczyński - twarze archiwum” Krzysztof Pijarski, wystawa w ramach projektu „Żywe archiwa” Fundacji Archeologia Fotografii.
Galeria aTAK
ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, domofon 4
Zbysław Marek Maciejewski „Autoportret, niecierpliwość, ekstaza” malarstwo i rysunek z pierwszej połowy lat 70. XX wieku.
Galeria Autograf
ul. Grochowska 342 (róg Mińskiej)
Wystawa fotografii „Siódmy stopień” Ł. Jurewicz, P. Martyszenko, prezentacja: „Diaporama, Fotopostery” oraz wystawa „Miejsca nieznane” I. Bigelmajer, E. Dudek, I. Krupińska, S. Piędziejewski, J. Wilkoń
20:00-22:00 pokaz rysowania portretów poprowadzi E. Dudek
Galeria Awangarda Studio
ul. Krakowskie Przedmieście 13 (w Hotelu Europejskim)
Awangarda Studio to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie swoje prace wystawiają artyści z niepełnosprawnością intelektualną. zapraszamy wszystkich: *dzieci, młodzież i dorosłych; będziemy nieszablonowo bawić się szablonami: można będzie korzystać z naszych AwangardaDesigns, tworzyć własne szablony i łączyć je ze sobą spotkanie z artystami: Joanną Stańko i Krzysztofem Augustinem.
Galeira Blue-S
ul. Bociania 28
Wystawa malarstwa - zbiory galerii.
Bochenska Galleryul. Ząbkowska 27/31, Centrum Kulturalne Koneser
19.01 Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej – 20 lat Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opawie; prezentacja fotografii młodych czeskich artystów; pokazywane fotografie reprezentują różne sposoby pojmowania wartości artystycznych we współczesnej fotografii, wieloaspektowość warsztatową, treściową i tematyczną, poszerzają dyskurs nad jej istotą w kontekście sztuki.
Galeria Camera di Foto
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20.00 wernisaż wystawy fotografii aktu: „Intymne pejzaże 1972” Wiesława Mariusza Zielińskiego (ur. 1935) galeria prezentuje oryginalne, czarno-białe obiekty pochodzące z głośnej wystawy sprzed 40 lat - akt w pejzażu oraz akt jako pejzaż.
Galeria Czarna
ul. Marszałkowska 4 lok.3, 2 piętro
Dariusz Rzontkowski : „Siódma pieczątka” - przyjdź i przeczytaj książki, które nie istnieją; odbij, jako ekslibris, pieczątkę z intrygującym hasłem, zamów melodeklamację u znanego aktora i podziwiaj absurd sztukofaktury.
Galeria - Di Arte A&S
ul. Łazienkowska 14
19.00 - 1.00 wystawa „Marian Schmidt Fotografie" prezentacja dorobku artystycznego wybitnego polskiego fotografa - Mariana Schmidta;
20.00 - 21.30 prelekcja nt. fotografii ekspresyjnej „Humanizm i metafory" - prowadzi M. Schmidt „Aparat fotograficzny stanowi świetne usprawiedliwienie tego, aby zbliżać się do ludzi, rozmawiać z nimi, lepiej ich poznać".
Galeria Fibak
ul. Krakowskie Przedmieście 5
Wystawa malarstwa Andrzeja Fogtta.
Galeria Freta 22
ul. Freta 20/24
Prace artystów współpracujących z Galerią, m.in. K. Brzechwy, B. Murawskiej, M. Nowińskiego, J. Stannego, A. Trochim i Józefa Wilkonia.
Galeria Fundacji Artbarbakan - N'69
ul. Tarchomińska 9
„Nocny przegląd magazynu II” – malarstwo i grafika; artyści: K. Barczewska, S. Blatton, P. Cabanowski, M.Grabowski, Z. Gręziak, J. Lassota, M. Długosz-Miron.
Galeria oraz siedziba Fundacji Atelier
ul. Foksal 11, 2 piętro
Fundacja Atelier – Atelier Foksal
Kolekcja Fundacji Atelier, wystawa artystów: M. Bielesz, M. Kotara, J. Lustych, A. Moskal-Ciempiel, A. Niziurska, E. Proszczuk, M. Ziółkowska oraz wystawa uczniów Atelier Foksal, Cela Sobolewska „Indie”, wystawa „Studio miniatur filmowych – legendy warszawskie”. Galeria Fundacji Atelier - Andrzej Bieńkowski „Gwasze po przejściach”; miejsce: I piętro oraz Teresa Starzec „Dalej, przez szkła kolorowe, ból wdziera się w oczy zmrużone"; miejsce: oficyna w podwórku.
Galeria Jabłkowskich
ul. Chmielna 21, w podwórzu
19.00 – 1.00 wystawa „Fotomiastikon – warszawski fotoblog”;
19.00 – 21.00 otwarty wykład i warsztat fotograficzny Hanny Musiał „Człowiek w tkance miejskiej”;
21.30 koncert zespołu Czessband;
23.30 koncert zespołu Uniqplan.
Galeria Klatka
ul. Ząbkowska 27/31, na terenie fabryki wódek Koneser
Wystawa grafik profesora Piotra Smolnickiego
20:00 - koncert zespołu FUNK BAG; wokal - Piotr Solecki , gitara - Jarek Solecki, bas - Maciej Siemiątkowski, perkusja - Remek Półtorak.
Galeria Klitka, atelier fotograficzne
ul. Ząbkowska 12
Projekt Grupy Teżewe: Anna Kowal, rzeźbiarka i Magda Kryńska, architektka
„Rewitalizacja detali architektonicznych w kontekście zbieżności rzeźby gotyckiej z detalicznym handlem dekoracyjnymi artykułami ogrodniczymi przy granicy niemieckiej" projekt jest efektem kilkumiesięcznych badań z dziedziny archeologii, historii sztuki i etnografii, przedstawiony w formie fotografii paradokumentalnej muzykowanie, czyli pianino, przypadkowe instrumenty i przypadkowi wykonawcy....
Kordegarda
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Noc Muzeów - Miło Sza! poczuj młodego ducha w starej galerii i zrelaksuj się synestetyczną mieszanką obrazu, słowa i dźwięku.
Galeria Kotarba Design
ul. Akcent 13c
Wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby „Kwiatowe impresje”: M. Kotarba, M. Magrzyk, T. Pytkowska, W. Pytkowski, E. Szyman, A. Więch, M. Żytomirska; w sąsiedztwie Puszczy Kampinowskiej będzie można oglądać różnorodne prace olejne, akrylowe oraz rzeźbę ceramiczną, możliwość zakupu prac bezpośrednio od autorów.
Galeria Le Guern
ul. Widok 8
Do 24.00 wystawa „To” Igora Omuleckiego.
Galeria lokal_30
ul. Foksal 17b/30
Przestrzeń galerii zostanie zmieniona w strefę katastrofy - mieszkanie zniszczone przez tornado; „Apocalypso Place and the Last News” – wielowymiarowa medialna rzeźba, która przez nagromadzenie i nadmiar informacji w ironiczny sposób odnosi się do historii oraz współczesnej rzeczywistości mediów - wystawa artystów: filmowca Reynolda Reynoldsa oraz autora prac wideo i instalacji Christophera Draegera.
Galeria m2 - m kwadrat
ul. Oleandrów 6
Wystawa „Fajne miejsce” Jakub Adamek.
Galeria Nieformalna
ul. Litewska 11/13
Prezentacja prac Maria Milewicz-Brauer „Obiekty przestrzenne" - obiekty tworzy z gotowych elementów znalezionych na zapomnianych strychach i w piwnicach ,na brzegach rzek i morza, w szufladach gdzie każdy gromadzi różne przedmioty które mogą się kiedyś przydać.
Galeria Nizio
ul. Inżynierska 3/4
Formy dokumentalne low-tech rejestrowane za pomocą haftu // Vahida Ramujkic i Aviv Kruglanski; wystawa dokumentalnych prac haftowanych na płótnach jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalu PLANETE DOC 2011, podczas wieczoru będzie można porozmawiać z artystami, którzy przyjadą do Warszawy, aby poprowadzić warsztaty haftu dokumentalnego na warszawskiej Pradze w dn. 13-17 maja; wydarzenie organizowane przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Praga Północ oraz Fundacji Bęc Zmiana.
Galeria Nowolipki, Państwowe Ognisko Artystyczne
ul. Nowolipki 9b
20:00 wernisaż artysty malarza Leszka Drygalskiego „Ludzkie Sytuacje" czyli Naturalizm Psychologiczny - człowiek jako aktor, manekin, kukła;
22:00 niebanalna akcja muzyczna;
24:00 coroczne "Nowolipkowe" światełko do nieba galeria zaprasza do kawiarenki na tarasie.
Galeria RAL9010
ul. Złota 48/54, budynek Holiday Inn
„Portret w Komiksie” wystawa prezentująca przekrój twórczości Tomasza Bereźnickiego.
Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok.21, klatka od strony parku
„Pochwała zieleni / Green Glory" Basia Sokołowska, wystawa fotografii
20.00 oprowadzanie autorskie po wystawie - spotkanie specjalne z B. Sokolowską.
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
„Miedzy Pomiędzy” Beata Pflanz, wystawa malarstwa.
Galeria Steel Forest
ul. Nowy Świat 72, gościnnie w Pałacu Staszica
Happening „Promieniowanie" Artur Wąsowski , Krzysztof Skain May
20.30. wernisaż wystawy „ Autografy" i biżuterii Jacka Ostrowskiego „Maria - rok 2011".
Galeria Studio
Pl. Defilad 1, PKiN
19.00 – 21.00 filmy artystów współpracujących z Galerią: Roch Forowicz „Detekcja", Paweł Hajncel „Historia jednego narodu”, Stefan Hanćkowiak „Podróż w kosmos”; dla gości wiosenny poczęstunek wegetariański.
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Rynek Starego Miasta 19/21
ul. Puławska 17
Galeria sztuki współczesnej gaga galeria
ul. Książęca 4, Centrum Giełdowe
Kosmos - lata 70.
Galeria Sztuki Wystawa
Al. Wojska Polskiego 29
wystawa malarstwa „O czym szumią wierzby” Marek Ejsmond - Ślusarczyk.
Galeria To tu
ul. Ząbkowska 36
www.totu.travel.pl/To_tu_galeria.php
wernisaż wystawy “Visual Merchandiser PRL’u” Roman Tarwacki.
Gleria van Golik
ul. Berezyńska 27/6
Prace artystów: B. Bigaj, W. Borowski, J. Golik, M. Hoffman, I. i M. Karkoszka, R. Piotrowski, T. Serafin, T. Szumiński, K. Wyzner.
Galeria w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe
ul Podskarbińska 2
Wernisaż instalacji przestrzennych Erwiny Ziomkowskiej „Skrywane sekrety".
Galeria w Siedzibie Zespołu ds. ESK 2016
pl. Konstytucji 4
Plac Konstytucji nie śpi! … a w Noc Muzeów stanie się przestrzenią dla działań artystów, jego mieszkańców oraz organizacji pozarządowych; weź udział w wydarzeniach, dzięki którym szeroko rozumiana kultura pojawi się w miejscach, w których byś się nie spodziewał! w programie: koncerty oraz przedstawienia teatralne; działania koordynowane przez Tłocznię we współpracy z Zespołem ds. starań o tytuł ESK 2016.
Witryna
pl. Konstytucji 4
Gablota sztuki współczesnej prezentująca dzieła poza tradycyjnym kontekstem muzeum i galerii, funkcjonująca bez godzin otwarcia, do oglądania przez całą dobę 19:00 otwarcie wystawy Pawła Kruka „Próżności“.
Galeria Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie
ul. Rejtana 16
„Na biegunach” wystawa bujanych zabawek dla dzieci zaprojektowanych przez studentów IV roku Architektury Wnętrz
WSEiZ w pracowni Projektowania Mebla, na wystawę zapraszamy rodziców z dziećmi.
Galeria Zadra
ul. Freta 44/46
19.00 wernisaż malarstwa, Marek Ałaszewski.
Akademia Sztuk Pięknych
ul. Krakowskie Przedmieście 5
Dziedziniec: „Liberated nomadic vehicle” Filip Ziarkiewicz, Jagoda Glińska; projekt zakłada budowę pojazdu pocywilizacyjnego, który umożliwia koczowniczą egzystencję po upadku naszej cywilizacji
Galeria Salon Akademii
do ostatniego gościa; wystawa Mirosława Bałki
Galeria 2.0
Andrzej Kokosza "Potrójny akt z nicią - przestrzeń ciała" videoinstalacja i koncerty muzyki elektronicznej
Galeria Aula
wystawa Mariana Nowińskiego
Galeria Turbo
18.00-24.00 projekt: Gdzie jesteśmy?/Where are we? Maciej Januszewski, Dominik Robak, projekt instalacji w czasie
i w ruchu, zabawa kontekstem i wielkością małej galerii studenckiej
Wydział Malarstwa, Artenalia ASP - seria wystaw studentów, połączona z dorocznymi otrzęsinami uczelni
ul. Spokojna 15:
Galeria Spokojna ASP
VII Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej – wystawa pokonkursowa
Wydział Sztuki Mediów i Scenografii ASP
„Multimedialny Ogród”, doświadczenia: prezentacja działań studentów pracowni „Słowo, obraz, znak, znaczenie” prof. Stanisława Andrzejewskiego, multimedialna prezentacja poszukiwań studenckich; interaktywna projekcja live Spokojna-Krakowskie Przedmieście, slam performance, muzyka na całej przestrzeni eventu
miejsce: Cafe Spokojna 15 oraz okolice wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Warszawskiej ASP oraz Krakowskie Przedmieście 5, czas: od 19.00 do 01.00
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Wystawy z cyklu „Młodzi, młodsi” w galeriach MCKIS:
Galeria Krytyków Pokaz
ul. Krakowskie Przedmieście 20/22
„OK/KO”, Karolina Kaźmierska - instalacja przestrzenna
20.00 – 22.00 spotkanie z artystką i kuratorką wystawy
Galeria Elektor
ul. Elektoralna 12
„Niebezpieczne związki” Grupa Painthouse: K. Jarosławska, K. Ka, W. Zagórowska, M. Żurada / gościnnie: G.
Stankiewicz, A. Tomaszuk
Galeria TEST
ul. Marszałkowska 34/50
„Nowe obrazy” Tomasz Myjak, malarstwo
19.00 - 24.00 wspólne malowanie i spotkanie autorskie z T. Myjakiem: Malować każdy może…
21.00 koncert: Muzyczny test - Karolina Kupczyk, Estera Pańczak & zespół, muzyka w klimacie gospel, r&b i soul
Galeria Foksal
ul. Foksal1/4
wystawa „te[k]sty” Małgorzata Dawidek Gryglicka - zaprezentowane obrazy będą wstępem do realizacji rozległego
intermedialnego projektu zatytułowanego „Topografia Intymna" (OE-POWIEŚĆ)
oraz Instalacja dźwiękowa gdańskiej artystki, Katarzyny Krakowiak w przestrzeni i otoczeniu galerii
Galeria XX1
al. Jana Pawła II 36
„Motyl” Justyna Kabala; „Układ P 1” Paweł Kwiatkowski; „Miejsce czaszki” Michał Chojecki
20.00 wernisaż wystawy trojga młodych artystów, absolwentów Wydziału Malarstwa i Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Dobra 56/66
16.00-18.00 „Piękne kłamstwa IV” J. Bałdyga, M. Bałdyga, Ł. Głowacki, R. Ługowski, J. Mioduszewski, D. Rumiancew, E. Świdzińska - czwarta edycja cyklu spotkań performerów związanych z galerią XXI
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków Dom Artysty Plastyka
ul. Mazowiecka 11a
Galeria DAP Robert Maciejuk - wystawa malarstwa
Galeria Lufcik Czesław Gałużny - wystawa malarstwa
Galeria 022 „Numer kierunkowy” - zbiorowa wystawa malarstwa Grupy Osobno
Galeria 3678 Monika Kmita, Kuba Bujas „A(X,Y)" - instalacja wideo
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do galerii:
Stara Prochownia
ul. Boleść 2, zabytkowy budynek Starej Prochowni SCEK
wystawa obrazów malowanych na jedwabiu Joanny Stasiak.
Galeria Brzozowa
Staromiejskie Piwnice SCEK, ul. Jezuicka 4 - wejście od ul. Brzozowej
wystawa „Ilustracje” Dominika Skarbek – Kruszewskiego; Pozorna Rzeczywistość Ilustrowana - coś dla miłośników
mrocznych, a jednocześnie bajkowych klimatów
Galeria Abakus
ul. Jezuicka 4
wystawa fotografii autorstwa Mirka Weichsel „Równiny”
Salon Wystawy Marchand
pl. Konstytucji 2
Monograficzna wystawa prac Tadeusza Dominika: malarstwo i rysunek
Stowarzyszenie Pracownie Twórcze Lubelska 30/32
ul. Lubelska 30/32
Do 3.00: Pracownia Teresy i Dariusza Kowalskich – rzeźba, rysunek; Pracownia nr 1: Anna Trochim - malarstwo, Delfina Krasicka – tkanina; Pracownia nr 2: Marek Ruff - DECENTRYZM, Małgorzata Ruff - biżuteria artystyczna; Michał Ruff - ceramika artystyczna, Dariusz Osiński - ceramika artystyczna; Pracownia nr 3: Dorota Łacek Gorczyca – DECENTRYZM – SUSURRUS SERAPHIN – SENSUS; Pracownia nr 4: Grzegorz Śmigielski – malarstwo – TOWAR EX SPORTOWY; Pracownia nr 5: Tomasz Kopcewicz – malarstwo; Pracownia nr 7: Dariusz Kunowski – instalacja – 70m²; Pracownia nr 10: Marek Sobczyk – POMNIKI DYSKURSU; Pracownia nr 11: Anna Lea Chojnacka, Eliza Proszczuk, Kasia Kamińska – malarstwo; Pracownia nr 12: Marzena Turek-Gaś – SHAPES OF COLOUR/CITY TOUR Pracownia nr 13: Marek Sułek – obiekty
Pracownia Wschodnia
ul. Lubelska 30/32
Wystawa grafiki „Bitwa” - ponad 50 ręcznie drukowanych plakatów, które łączy technika wykonania oraz format i użyte kolory; w czasie wystawy będzie działał kiosk z „graficznym rękodziełem”: koszulki, plakaty, naklejki, książki itp.; organizatorzy: Stowarzyszenie Animacji Kultury Pracownia Wschodnia, Pracownia Rozwoju Osobistego Mieć Chęć, Pracownia sitodruku SITO
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
ul. Foksal 11/1
Przegląd realizacji graficznych członków STGU
Szuflada - Galeria Pracownia
ul. Kawęczyńska 4
www.szuflada-galeria.blog.onet.pl
„Akwarelowa Praga” wystawa malarstwa Tomasza Dominika, Anioły i Aniołki z "Szuflady" rzeźby Leszka Puchalskiego oraz Kawiarenka Szufladowa
Wizytująca Galeria
ul. Bema 65
„Zróbmy to razem w Noc Muzeów" Grupa Zespół: M. Waraxa, I. Terlikowska, K. Budzyński, B. Bartosiński - III edycja działania multimedialnego i interaktywnego, dotyczącego zamiany roli odbiorcy na rolę twórcy; każdy kto weźmie w nim udział, stanie się jego twórcą, więcej na www.zrobmytorazem.org
Wojtek Pustota „ Mgła" film wideo oraz Wojtek Ziemilski – „Mapa/ produkcja: Komuna/Warszawa”, Mapa to przestrzeń między spektaklem teatralnym a instalacją wizualną, przeznaczona dla 5 widzów na raz
Uwaga! Obowiązują rezerwacje
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Plac Małachowskiego 3
Wystawy „Neo Rauch. Begliter. Mit realizmu” – 30 obrazów powstałych w latach 1993–2011 najwybitniejszego przedstawiciela tzw. lipskiej szkoły malarstwa oraz „Historie ucha” – prezentowane prace artystów: Marcina Maciejowskiego, Bartka Materki, Anny Molskiej oraz grupy Twożywo są pretekstem do ukazania powiązań między sztukami wizualnymi a dźwiękiem
20.30 koncert WEF.LIVE.LAB, miejsce: sala multimedialna, wystąpią wykonawcy związani ze sceną Warsaw Electronic Festival oraz wydawnictwem WEFREC
Projekt Kordegarda, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
ul. Gałczyńskiego 3
Wystawa „52 Lazy Weeks. Paraarchitektura” Bartosza Muchy to prezentacja z pogranicza sztuk wizualnych, architektury i dizajnu
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Warszawski
Plac Zamkowy 8
wystawy, wydarzenia i rozmowy o sztuce w Starej Galerii i Galerii Obok, Stara Galeria ZPAF
19.00 - 20.00 wykład otwarty „Fotografia dokumentalna"
20.00 - 22.00 otwarty przegląd portfolio - Jolanta Rycerska
22.00 - 24.00 otwarty przegląd portfolio - Anna Wolska
20.00 - 01.00 multimedialna prezentacja Fotografii Studium Fotografii oraz uczestników kursów ABC fotografowania
Samsung Gallery
ul. Marynarska 15
do 2.00 „Nowe media i sztuka" prace uczestników i laureatów siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu Samsung Art Master; nieszablo
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.