Koszmarny błąd Cecha zapewnił awans Turkom

Marcin Cholewiński 15-06-2008, ostatnia aktualizacja 16-06-2008 07:43

W ostatniej kolejce meczów grupowych Turcy po dramatycznym meczu pokonali Czechów 3:2 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W drugim meczu Szwajcaria pokonała Portugalię 2:0.

W pierwszej części meczu, podopieczni Karela Brucknera mieli widoczną przewagę, czego dowodem była pierwsza bramka. W 34. minucie Zdenek Grygera po indywidualnej akcji dośrodkował w pole karne, a Jan Koller wykorzystał swój wzrost i strzałem głową pokonał Volkana Demirela.

W 61. minucie Koller miał doskonałą okazję na podwyższenie wyniku, ale w sytuacji sam na sam z Demirelem fatalnie spudłował. Minutę później swojej okazji nie zmarnował już Jaroslav Plasil.

Kiedy wydawało się, że w tym meczu już nic się nie zmieni, Turcy zdobyli kontaktową bramkę i rzucili się do szalonych ataków.

Na efekt nie trzeba było długo czekać, bo 86. minucie Petr Cech popełnił fatalny błąd, a Nihat Kahveci skierował piłkę do pustej bramki. W samej końcówce spotkania napastnik popisał się świetnym strzałem i dobił rywali.