Włosi w ćwierćfinale

ak 17-06-2008, ostatnia aktualizacja 17-06-2008 23:05

Włosi wygrali z Francuzami 2:0 w ostatniej kolejce grupy C. W równolegle rozgrywanym meczu Holandia takim samym wynikiem pokonała Rumunię. Oznacza to, że do ćwierćfinałów przechodzą Holandia i Włochy.

Pierwszego gola zdobył Andrea Pirlo rzutem karnym po czerwonej kartce dla Erica Abidala, który chwilę wcześniej sfaulował Toniego. Od 24. minuty Francuzi grają w dziesięcioosobowym składzie.

Druga bramka padła w 63. minucie z wolnego, którego wykonał De Rossi. Piła odbiła się rykoszetem od Henry'ego i wpadła do siatki.

Włosi są mistrzami świata, Francuzi wicemistrzami, ale oba zespoły były bliskie zakończenia rywalizacji na etapie rozgrywek grupowych. - Przed mistrzostwami nikt się nie spodziewał, że w ostatnim meczu grupowym dojdzie do sytuacji, gdy mistrz i wicemistrz świata będą między sobą walczyli o awans. Jestem tym ogromnie zaskoczony, ale taki jest sport. Nadal wierzę w awans mojej drużyny - powiedział bramkarz reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon.