Pokonywali trasę maratonu na raty

JZ 18-03-2009, ostatnia aktualizacja 19-03-2009 22:48

Miłośnicy biegania z Warszawy i okolic mogli zimą pokonać trasę maratonu na raty. W cyklicznej imprezie na terenie Wojskowej Akademii Technicznej wzięło udział 147 osób.

źródło: Życie Warszawy

Uczestnicy ZiMnaRu (taką nazwę nosi ten bieg, który w stolicy odbył się po raz trzeci) pokonywali trasę klasycznego maratonu (42 km 195 m) podzieloną na siedem etapów. Kto nie mógł wystąpić tylko w jednych zawodach, miał szansę odrobienia tej zaległości w dodatkowym, ósmym biegu, który rozegrany został 15 marca. Takie osoby zostały jednak sklasyfikowane, bez względu na uzyskany czas ogólny, za tymi biegaczami, którzy pokonali trasę maratonu w siedmiu występach. W dniu rozgrywania ostatniego etapu jeden z uczestników ZiMnaRu – Andrzej Karlak z KB Galeria – postanowił uczcić tę imprezę przebiegnięciem całego dystansu maratonu od razu. Wystartował o godz. 5.40, by po czterech godzinach i 25 minutach zameldować się na mecie.

W maratonie na raty mógł wystartować każdy, ale w trudnych warunkach zimowych wyróżniali się żołnierze, studenci i pracownicy Wojskowej Akademii Technicznej. Świetną kondycję zademonstrował były szef GROM-u gen. dyw. rez. Roman Polko, który w końcowej klasyfikacji tylko o 1 s przegrał ze swym synem Adrianem.

Zwycięzcą III ZiMnaRu został Marcin Krysiak (AZS WAT, Warszawa). Uzyskał on ogólny czas: 2 godziny, 48 minut i 6 sekund. Wśród pań triumfowała studentka WAT – Aleksandra Paszkowska. Uplasowała się ona na 16. pozycji w ogólnej klasyfikacji z czasem 3:17,09.

Międzynarodowym akcentem IV edycji ZiMnaRu w stolicy była promocja tej imprezy na Ukrainie. Mieszkanka Zaporoża Olena Babenko dwa pierwsze etapy przebiegła w Warszawie, a pozostałe „korespondencyjnie“ w swoim rodzinnym mieście. Miała ona najlepszy czas ogólny wśród kobiet: 3:09,17, ale ponieważ uzyskała go w innych warunkach, otrzymała tylko nagrodę specjalną.

Podczas uroczystości zakończenia imprezy medale, dyplomy i symboliczne nagrody wręczali: komendant WAT gen. bryg. Zygmunt Mierczyk, dowódca Batalionu Szkolnego ppłk. Ryszard Sala oraz kierownik SWF WAT płk. rez. Saturnin Przybylski .