Młodzi narciarze na Górce Szczęśliwickiej
W ostatnią sobotę stok narciarski na Szczęśliwicach zaroił się od młodych narciarzy.
Warszawski Okręgowy Związek Narciarski oraz Warszawski Klub Narciarski zorganizowały na nim Mistrzostwa Warszawy Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wzięło zawodniczek i zawodników reprezentujących stołeczne kluby narciarskie.
– Poziom zawodników jest dość wysoki. W końcu Warszawski Klub Narciarski w ubiegłym sezonie zdobył Klubowy Puchar Polski – wyjaśnia Cezary Szeszko z WKN, organizator zawodów.
Młodzi narciarze rywalizowali w gigancie, slalomie, kombinacji, slalomie carvingowym i kombirace.
– Kombirace wymyślili trzy, cztery lata temu Austriacy dla młodzieży, która przechodzi z roczników dziecięcych do młodzika. Dwie do czterech bramek jedzie się jak w gigancie, potem przechodzi się w trochę rozciągnięty slalom i na końcu kilka tyczek mija carvingowo. To hybryda, połączenie kilku stylów – wyjaśnia Cezary Szeszko.
Wyniki – WOMDzieci (rocznik 1998-1999)
Gigant: 1. Marika Cąkała 20,41; 2. Zuzanna Czapska 20,49; 3. Helena Kubasiewicz (wszystkie WKN) 21,79.
Kombirace: 1. Zuzanna Czapska 23,28; 2. Helena Kubasiewicz 25,55; 3. Marika Cąkała 25,90
Gigant: 1. Mikołaj Żółcik (WKN) 20,91; 2. Władysław Kastory (Deski) 21,10; 3. Leon Michalski (WKN) 21,38.
Kombirace: 1. Władysław Kastory (Deski) 24,75; 2. Marcin Urbański (RASC) 24,96; 3. Leon Michalski (WKN) 25,28
Młodziczki (rocznik 1996-1997)
Gigant: 1. Karolina Ostojska 20,42; 2. Nina Król 20,99; 3. Katarzyna Gil (wszystkie WKN) 2,82.
Slalom: 1. Maria Strzelecka 25,60; 2. Monika Oppeln-Bronikowska 27,18; 3. Marysia Rewerelli 27,52 (WKN).
Kombinacja: 1. Maria Strzelecka 46,17; 2. Monika Oppeln-Bronikowska 48,23; 3. Nina Król 49,59 (wszystkie WKN).
Slalom carvingowy: 1. Karolina Ostojska 22,53; 2. Marysia Rewerelli (obie WKN) 23,19; 3. Asia Kuczka (RASC) 24,74
Młodzicy (rocznik 1996-97)
Gigant: 1. Albert Nowosad 18,95; 2. Tomasz Schmidt 20,12; 3. Jan Wasilkowski 20,60 (wszyscy WKN).
Slalom: 1. Stanisław Kubasiewicz 24,87; 2. Jan Antepowicz 25,01; 3. Jędrzej Madler (wszyscy WKN) 25,78.
Kombinacja: 1. Jan Antepowicz 44,43; 2. Stanisław Kubasiewicz 44,77; 3. Jędrzej Madler 45,99 (wszyscy WKN).
Slalom carvingowy: 1. Albert Nowosad 21,11; 2. Krzysztof Małkowski 21,80 (obaj WKN); 3. Robert Gurtler (Deski) 23,57
Juniorki młodsze (1994-1995)
Gigant: 1. Julia Schmidt 19,26; 2. Zofia Chmielewska 19,89; 3. Maja Iwaszkiewicz (wszystkie WKN) 21,20.
Slalom: 1. Katarzyna Derwinis 25,37; 2. Zuzanna Geremek 27,78; 3. Maja Iwaszkiewicz (wszystkie WKN) 28,44.
Kombinacja: 1. Katarzyna Ostrowska 46,14; 2. Julia Schmidt 46,46; 3. Zofia Chmielewska 47,56.
Slalom carvingowy: 1. Katarzyna Ostrowska 22,30; 2. Zuzanna Geremek 23,06; 3. Katarzyna Derwinis 23.18
Juniorzy młodsi (1994-1995)
Gigant: 1. Stanisław Wasilkowski (WKN) 18,50; 2. Antoni Fido (Deski) 20,18; 3. Michał Rewerelli (WKN) 20,41
Slalom: 1. Stanisław Wasilkowski 24,08; 2. Antoni Kubasiewicz 25,25; 3. Maciej Kabot (WKN) 25,61.
Kombinacja: 1. Andrzej Dziedzic 41,79; 2. Antoni Kubasiewicz 45,80; 3. Michał Rewerelli (wszyscy WKN) 46,98.
Slalom Carvingowy: 1. Andrzej Dziedzic 21,70; 2. Maciej Kabot 22,42; 3. Antoni Fido 23,01
Juniorki (rocznik 1988-1993)
Gigant: 1. Katarzyna Blauth (WKN) 20,04; 2. Katarzyna Sęk 20,17; 3. Justyna Potempska (obie RASC) 21,80.
Slalom: 1. Katarzyna Iwińska (WKN) 31,19; 2. Patrycja Zaborowska (Sporteum) 32,05.
Kombinacja: 1. Patrycja Zaborowska 52,82; 2. Katarzyna Iwińska 1:06,61.
Slalom carvingowy: 1. Katarzyna Blauth (WKN) 21,77; 2. Katarzyna Sęk 22,76; 3. Justyna Potempska (obie RASC) 23,12.
Juniorzy (rocznik 1988-1993)
Gigant: 1. Jacek Podwysocki (TN) 19,60; 2. Rafał Rycerz 21,73; 3. Piotr Kołaczkowski (obaj RASC) 21,77.
Slalom: 1. Michał Piela 24,57; 2. Daniel Jankowski 29,64; 3. Chrystian Poszwiński (wszyscy RASC) 31,32.
Kombinacja: 1. Jacek Podwysocki (TN) 44,90 2. Chrystian Poszwiński (RASC) 53,80.
Slalom carvingowy: 1. Michał Piela 21,51; 2. Daniel Jankowski 22,69; 3. Rafał Rycerz (wszyscy RASC) 24,51.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.